امروز: سه شنبه 4 آذر 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

پاورپوینت شناخت و بررسی گره چینی چوبی در بناهای تاریخی گرگان

پاورپوینت شناخت و بررسی گره چینی چوبی در بناهای تاریخی گرگاندسته: معماری
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 25278 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 55

پاورپوینت مهارت ساخت دانش بومی وشناخت و بررسی هنر گره چینی چوبی بناهای تاریخی گرگان در 55 اسلاید

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

پاورپوینت مهارت ساخت دانش بومی وشناخت و بررسی هنر گره چینی چوبی بناهای تاریخی گرگان در 55 اسلاید

هنر گره چینی و گره سازی از جمله هنرهایی است كه امروزه كم تر بدان پرداخته می شود. گره، نگاره های آذینی پرپیچ و تاب در كار گره چینی است وگره چینی هنری بر پایه اعتقادات آیینی و عرفانی و نتیجه وحدت در ساحت كثرت است.

گره عبارتست از ترکیبی یکپارچه از نقش های هندسی متنوعی که در یک چارچوب مشخص به طور هماهنگ و مکمل قرار گرفته اند. گره سازی در صورت های مختلف در آجركاری، گچ بری،كاشی كاری، آیینه كاری نیز متجلی شده است. اما آنچه در بافت تاریخی گرگان بیشتر مرسوم بوده، گره سازی چوبی است.

در گره سازی چوبی خانه های تاریخی گرگان بیشتر گره هایی طراحی شده است كه به لحاظ ترسیم ساده تر و به لحاظ ساخت آلات و اتصالات آسان تر هستنداز همین رو در كنار استفاده از گره های متداولی چون شمسۀ دوازده، چهار و هشت، جعفری و چهارلنگه از انواع طرح های هندسی ساده مانند شبكۀ مربع، مستطیل، و مثلث به وفور استفاده شده است...

این فایل یک مجموعه جامع و کامل درباره معرفی و شناخت هنر گره چینی چوبی بناهای تاریخی شهر گرگان به همراه تصویر، نقشه، طرح های هندسی رایج در گره چینی چوبی بناهای تاریخی گرگان، شیوه ساخت گره چینی، چوب های مورد اسنفاده و رایج در گره چینی بناهای گرگان و ... می پردازد.

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

برچسب ها : گره چینی , گره چینی چوبی گرگان , شیوه ساخت گره چینی , گره چینی چوبی گرگان معماری گرگان , گره چینی بناهای تاریخی گرگان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر