امروز: چهارشنبه 9 مهر 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

دانلود پاورپوینت کودک آزاری و مقابله با آن

دانلود پاورپوینت کودک آزاری و مقابله با آندسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 482 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

کودک کودک آزاری انواع کودک آزاری علل بروز کودک آزاری آثار و تبعات کودک آزاری

قیمت فایل فقط 6,050 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه

کودک

کودک آزاری

انواع کودک آزاری

انواع قصور در حق کودکان

علل بروز کودک آزاری

آثار و تبعات کودک آزاری

کودک آزاری در قانون

راههای مقابله با کودک آزاری

منابع

 مقدمه 

کمتر کسی را می توان دید که در کودکی مورد آزار و اذیت این و ان قرار نگرفته و به نوعی تنبیه نشده باشد . کودکان همواره آسیب پذیر ترین اقشار جامعه هستند که به دلائل مختلف از جمله پایین بودن سن و نداشتن مهارتهای کافی قادر به حفاظت و حمایت کامل از خود نبوده و نیازمند حمایت بزرگسالان و به خصوص والدین خود هستند .

اینان انسان هایی هستند که اغلب با حقوق خود آشنا نیستند و نمی توانند در برابر انواع بدرفتاریها در خانواده از خود محافظت کنند .

این معضل بزرگ اجتماعی که از آن به عنوان کودک آزاری یاد می شود و در همه جوامع چه پیشرفته و چه در حال توسعه را در بر گرفته و آثار کوتاه مدت و بلند مدت متعددی را هم در شرایط فعلی و هم بر آینده او یعنی دوران بزرگسالی بر جای می گذارد ؛ اثراتی که گاه بسیار جبران ناپذیر است .

کودک آزاری این پدید ه ی اجتماعی از هر نوع که باشد چه جسمی عاطفی ، جنسی و یا بی توجهی نسبت به کودک در جوامع مختلف مذموم است و در بسیاری از کشورها ضمن اینکه جرم تلقی شده عواقب قانونی نیز برای آن در نظر گرفته شده است . این مسئله با توجه به جمعیت جوان کشورمان و نقشی که کودکان در سازندگی آینده کشورمان دارند از اهمیت شایانی برخوردار است و نیازمند اقدامی مجدانه است .

کودک

طبق تعریف پیمان نامه جهانی حقوق کودک ، افرادی کودک محسوب می شوند که زیر 18 سال سن داشته باشند . اما از نظر سازمان بهداشت جهانی انسان از بدو تولد تا سن 15 سالگی کودک نامیده می شود .

فایل پاورپوینت 21 اسلاید

قیمت فایل فقط 6,050 تومان

خرید

برچسب ها : کودک , کودک آزاری , انواع کودک آزاری , علل بروز کودک آزاری , آثار و تبعات کودک آزاری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر