امروز: چهارشنبه 9 مهر 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

دانلود پاورپوینت چگونگی تاثیر زمین لرزه بر روی ساختمان های بتن مسلح

دانلود پاورپوینت چگونگی تاثیر زمین لرزه بر روی ساختمان های بتن مسلحدسته: زمین شناسی
بازدید: 23 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1400 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

نیروی زلزله متناسب با جرم ساختمان می باشد و چون جرم ساختمان اکثرا بر روی کف ساختمان ظاهر می شود لذا ابتدا به دال ها وتیرها بعد به ستون ها سپس به د یوارهای برشی واز آنجا به پی منتقل می شودو لذا چون این نیروها هر چه به سمت پایین می آیند بر مقدار آنهاافزوده میشودلذا طبقات پایین تر باید قوی تر ساخته شود

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید


فهرست
* کلیات----------------------------------------3
1-ساختمان های بتن مسلح
2-نقش دال های کف ودیوارهای مصالح بنایی
3-ماهییت دینامیکی زلزله
4-سلسله مراتب مقاومت
*چگونگی مقاومت تیرها در مقابل زلزله-----------------------------------------------7
*چگونگی مقاومت ستون ها در مقابل نیروی زمین لرزه--------------------------------8
*چگونگی مقاومت اتصالات تیرستون درهنگام نیروی زمین لرزه------------------------9
*چراساختمان هایی که درطبقه همکف فضای خالی دارند درزلزله آسیب پذیرترهستند----13
*چرا ستون های کوتاه در زمین لرزه بیشتر آسیب می بینند-----------------------------14
*چرا ساختمان های با دیوار برشی در مناطق زلزله خیز مناسب است------------------16

کلیات:
1- ساختمان های بتن مسلح : ساخت این نوع ساختمان ها در مناطق شهری رواج یافته است.و بتن مسلح از دو ماده بتن و میلگردهای فولادی تشکیل شده است.از این رو به دلیل شکل پذیر بودن هر دو آنها،می توان ساختمان های بتن آرمه را به شکل های دلخواه در آورد.و آن تشکیل شده از اعضای افقی (تیر ها و دال ها)و عمودی(ستون ها ودیوار های برشی)که همه آنها توسط پی که بر روی زمین اجرا می شود پشتیبانی می گردد.و به آن قاب گفته می شود.این قاب باید در مقابل زمین لرزه مقاومت کند.

نیروی زلزله متناسب با جرم ساختمان می باشد و چون جرم ساختمان اکثرا بر روی کف ساختمان ظاهر می شود لذا ابتدا به دال ها وتیرها بعد به ستون ها سپس به د یوارهای برشی واز آنجا به پی منتقل می شودو لذا چون این نیروها هر چه به سمت پایین می آیند بر مقدار آنهاافزوده میشودلذا طبقات پایین تر باید قوی تر ساخته شود.


2-نقش دال های کف و دیوارهای مصالح بنائی:
به طور معمول بتن دال و تیر یک طبقه با هم ریخته می شود.لذا هنگام خمش تیرها ، دال ها با آن خم می شود .
به دلیل اینکه در اثر زلزله تیر همراه با ستون ها در جهت افقی حرکت می کند بعد از اینکه ستون ها وکف ها اجرا شد و سخت شد فضاهای داخلی را با دیوارهای بنائی جدا می کنند ودیوارها بین ستون ها و تیرها قرار گرفته ولی به آنها وصل نیستند. لذا هنگامی که ستون ها می خواهند در هنگام زلزله در جهت افقی حرکت کنند دیوارها در مقابل آنها مقاومت نشان داده ( به دلیل وزن،ضخامت و سختی آن).دیوارها با اینکه ترد و شکننده هستند و لذا در آنها ترک هایی ایجادمیشود ولی به اثر بخشی تیر ها وستونها کمک میکند.

بیشترین نقش را در دیوارها ملات ایفا میکند.
 اجرای نامناسب دیوترها مانند اینکه دیوارها به طور پراکنده و نامنظم یا در نصف ارتفاع ستون اجرا شودباعث می شود ستونها دچار پیچش و صدمات شوند.

-ماهییت دینامیکی زلزله:
ما در طراحی برای بارهای ثقلی می توانیم تدابیر لازم را در نظر گرفته مثلا در چه مناطقی باید میلگرد کششی یا فشاری قرار دهیم .

ولی به دلیل اینکه نیروی زلزله به صورت افقی است تغییر شکل ساختمان افقی می باشد ونکته مهم آن است که زمین لرزه سبب ایجاد نیروی دینامیکی رفت و برگشتی در سازه می شود و لذا یک مقطع ممکن است در یک لحضه تحت کشش و لحضه بعدی به صورت فشار باشد.


-سلسله مراتب مقاومت:
هدف ما در طراحی یک سازه در هنگام بروز زلزله ابتدا ایمنی افراد می باشدو سپس کمترین خسارات مالی.
nبرای اینکه ساختمان در هنگام زلزله سالم بماند ستون ها باید نسبت به تیر ها دارای مقاومت بیشتری باشند و مچنین فونداسیون باید از ستون ها مقاومت بیشتری داشته باشدو اتصالات تیر به ستون  و ستون به پی باید مورد قبول باشد.وقتی ما بر این اساس طراحی را انجام دهیم خسارات محتمل و پیش بینی شده در تیرها اتفاق می افتد و قتی تیرها به طور صحیح مفصل شوند از شکل خود خارج شده و تیر ها پی در پی به حالت تسلیم می رسند و لی اگر این قضییه در مورد ستونها صادق باشد خرابی ما بسیار زیاد و شدید می باشد.

فایل پاورپوینت 30 اسلاید

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : چگونگی تاثیر زمین لرزه , ساختمان های بتن مسلح , چگونگی مقاومت تیرها در مقابل زلزله , چگونگی مقاومت تیرها در مقابل زلزله , چگونگی مقاومت اتصالات تیرستون درهنگام نیروی زمین لرزه , ستون های کوتاه در زمین لرزه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر